O autorze | Łukasz Czerwiński Dietetyk online

O autorze

dietetyk lukasz czerwinski

Witam serdecznie. Nazywam się Łukasz Czerwiński i jestem dyplomowanym dietetykiem. Licencjat z wyróżnieniem uzyskałem ze specjalizacji poradnictwa dietetycznego. W swojej pracy licencjackiej podjąłem się analizy występowania składników aktywnych w tak zwanych „spalaczach” i oceny ich skuteczności w świetle badań naukowych. Jednak moją pasją oprócz suplementacji jest dietetyka sportowa i żywienie osób aktywnych fizycznie. I w tym kierunku podjąłem studia magisterskie. W toku studiów odkryłem zamiłowanie do nauki, więc w planach jest także doktorat. Ale to już zweryfikuje życie.

Dzięki studiom zdobyłem wiedzę w zakresie żywienia człowieka zdrowego i w różnych jednostkach chorobowych oraz podstawy w dziedzinach naukowych, takich jak genetyka, immunologia, fizjologia, biochemia czy farmakologia. Jednak sama wiedza akademicka to ledwie zalążek informacji, dlatego nieustannie, z pasją śledzę fachową literaturę i staram się być na bieżąco ze wszelkimi doniesieniami ze świata nauki o żywieniu. Dzięki temu mam szerszy punkt widzenia na wiele spraw, ważnych we współpracy z klientem. Dając możliwie najlepsze metody, które umożliwią poprawę zdrowia oraz wyników sportowych.

Sam jako sportowiec niestety się nie zrealizowałem, gdyż nie pozwoliło na to zdrowie. Jednak wciąż pomiędzy nauką, a nauką utrzymuję aktywny tryb życia. Z tego względu odczuwam ogromną pasję pomagając ludziom w osiągnięciu ich celów poprzez odżywianie. Wierzę w to, co robię i traktuje Twoje cele jakby były moimi. 

Wśród moich szczególnych zainteresowań jeśli chodzi o dietetykę sportową znajdują się sporty walki i crossfit. Zwłaszcza proces „robienia wagi”, który mimo znacznego postępu i dostępu do wiedzy, wciąż jest przeprowadzany w ryzykowny sposób. Podobnie jak ogólne podejście do diety, która oprócz genetyki i treningu jest kluczowym aspektem budowania formy sportowej.  Dlatego moją misją jest dostarczanie treści edukacyjnych opartych na dowodach naukowych, które pozwolą budować większą świadomość żywieniową. Dla wyników i dla zdrowia.

Osobiście nie jestem zwolennikiem sztywnego podejścia do diety, gdyż wiem, że to się nie sprawdza na dłuższą metę. 

Poza tym interesuję się astronomią i ostatnio astrofotografią. Próbuję też opanować gryf gitarowy ale opornie to idzie 😉 

Pozdrawiam i zachęcam do współpracy!

Łukasz Czerwiński.

Studia

 
Łukasz Czerwiński dyplom
Łukasz Czerwiński suplement2
Łukasz Czerwiński suplement3